Historia Spółdzielni Mieszkaniowe SIM

Zaczęło się w 1992 roku  od kilkunastu zapaleńców, którzy uwierzyli w możliwość wybudowania własnych mieszkań. Wybór padł na Osowa Górę. W ładnej okolicy przy ulicy Kormoranów na terenie przeznaczonym pod kanał żeglugowy, mimo wielu przeciwności powstał 27 lokalowy budynek wielorodzinny, który zapoczątkował nie tylko osiedle mieszkaniowe ale także historię Spółdzielni Mieszkaniowej „SIM”. Jednym z tych zapaleńców był mgr inż. Andrzej Chrapkowski, który od 1993 roku jest Prezesem Zarządu. To w tamtym czasie postanowiliśmy, że chociażby nie wiadomo co się działo, w naszej firmie nie zginie ani złotówka naszych klientów. Z czasem bezpieczeństwo finansowe ludzi, którzy nam zaufali stało się naszym priorytetem. Drugim na liście celem naszej firmy  jest budowa niepowtarzalnych, niskich budynków  wielorodzinnych z garażami w podpiwniczeniu oraz szeregu domów, które tworzą kameralne osiedla z pełną infrastrukturą. Nasze budynki powstają w harmonii z naturą i istniejącą zabudową, w miejscach sprzyjających odpoczynkowi a zarazem dobrze skomunikowanych z centrum Bydgoszczy. To miejsca, gdzie można zwolnić tempo życia, odetchnąć i być nareszcie w domu.

Pierwsze takie osiedle powstało pod zalesioną skarpą  przy ul. Kormoranów, a tworzy je 350 mieszkań w budynkach wielorodzinnych i 54 jednorodzinne domy szeregowe.

Na Osowej Górze mieści się również mini-osiedle przy ul. Rekinowej składające się z 50 mieszkań w dwóch budynkach i 12 jednorodzinnych domów szeregowych, całość w sąsiedztwie „Zielonej Ostoi”.

W 1999 roku rozpoczęliśmy budowę przy ul. Wąskiej 3, gdzie powstała siedziba naszej firmy, lokale usługowe i mieszkania.

W roku 2000 ruszyły inwestycje na Czyżkówku.

Osiedle Mieszkaniowe przy ul. Karolewskiej  liczy dzisiaj 242 mieszkania w 11 budynkach wielorodzinnych i 20 jednorodzinnych domów szeregowych, a przy ul. Łobżenickiej  82 mieszkania i 12 jednorodzinnych domów szeregowych. W pobliżu przepływa Brda tworząc w tym miejscu przepiękne zakole i wyjątkowy mikroklimat.

Druga lokalizacja na Czyżkówku to ulica Mściwoja, gdzie powstał kompleks budynków wielorodzinnych składający się z 191 mieszkań.

Wszystkie nasze osiedla są ogrodzone, monitorowane, wyposażone w małą architekturę,  miejsca parkingowe, place zabaw a każde wolne miejsce wypełnia zieleń.

W roku 2011 na Walnym Zgromadzeniu Członków zapadły uchwały zmieniające organizację naszej firmy poprzez wydzielenie trzech spółek prawa handlowego i tak powstały:

1. Administrowanie Budynkami „SIM” sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Karolewskiej 17 mająca na celu dbanie o naszych mieszkańców na Czyżkówku i zarządzanie ich nieruchomościami.

2. Zarządzanie Nieruchomościami „SIM” sp. z o.o. z siedzibą przy ul.Kormoranów 12a, której zadaniem jest dbanie o naszych mieszkańców na Osowej Górze i zarządzanie ich nieruchomościami.

3. Samodzielna Inicjatywa Mieszkaniowa „SIM” sp. z o. o. z siedzibą na ul. Wąskiej 3, która prowadzi nowe inwestycyje a tym samym rozpoczęła działalność jako deweloper w Bydgoszczy.

Kapitał tych Spółek w 100% należy do Spółdzielni Mieszkaniowej „SIM” i tym sposobem nie straszna nam ustawa deweloperska i proponowane zmiany w prawie spółdzielczym, a nasi mieszkańcy obecni i przyszli mogą spać spokojnie.

Jesienią 2014 roku rozpoczęliśmy budowę "Tęczowego Osiedla" na Czyzkówku przy ulicy Filtrowej, budynkiem wielorodzinnym 60-cio lokalowym.

^Do góry