Tęczowe Osiedle - opis

Nazwa Tęczowe Osiedle zaczerpnięta jest od Celtów, a dokładniej z jednej z celtyckich legend „O Tęczy i Skrzacie”, opowiadanej w dzieciństwie jednemu z naszych wieloletnich pracowników przez dziadka (czytaj więcej o celtyckiej legendzie ... ). Postacie i rzeczy z legendy będzie można odnaleźć w pobliżu ścieżki łączącej osiedle w całość.Tęcza, jako symbol towarzyszący ludzkości od zarania dziejów.Tęcza była elementem legend, bajek oraz wyobrażeniem piękna i doskonałości. W wierzeniach łączyła ludzi z Bogiem. Symbolizuje to, co najlepsze w ludziach, czyli zgodę, pokój, przebaczenie, miłosierdzie, nadzieję, odrodzenie.
Można w niej dostrzec siedem kolorów (ilość zmienia się z zależności od wyobraźni obserwatora). Na Tęczowym Osiedlu kolory czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy to kolory budynków mieszkalnych wielorodzinnych, a indygo to kolor domków jednorodzinnych.

Tęczowa Ścieżka oraz place zabaw przy ul. Filtrowej.

Tęczowa ścieżka będzie miejscem skupiającym życie osiedla. Będzie miejscem wypoczynku dla dorosłych, zabaw dla dzieci. Wzdłuż niej będą się przewijały motywy i postacie z celtyckiej legendy „O Tęczy i Skrzacie” (czytaj więcej). Mamy nadzieję, że przy ładnej pogodzie będzie dobrym miejscem dla spotkań międzysąsiedzkich, rozmów towarzyskich i zabaw dla dzieci  (obejrzyj film).

 

plac3

Plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka

Plac zabaw dla dorosłych

 Miejsce wypoczynku dla dorosłych.

 

 

BUDYNKI W KOLORACH TĘCZY NA OSIEDLU

Niebieski:

Niebieski
F-9

Zaczniemy od barwy niebieskiej, która uspakaja i relaksuje. Pragniemy, aby pozytywne energie tego koloru wpływały na dobre samopoczucie mieszkańców tego budynku

 

Żółty:

ŻółtyŻółty to  przyjazny kolor działa ożywczo i inspirująco, przywraca ochotę do życia, tworzenia i zabawy.

 

Fioletowy:

mini_filoletowy

Barwa ta występuje w wewnętrznej części tęczy i kojarzona jest z tajemniczym poblaskiem zachodzącego słońca, czy magiczną otoczką płomienia. Takiej magii nie można zmierzyć ani kupić.

 

Czerwony:

czerwony Kolor czerwony, radosna barwa niosąca ze sobą dużą ilość energii. Od wieków czerwień kojarzona jest z prestiżem i luksusem, wzywa do działania budząc silne emocje. W Azji to kolor szczęścia, którego życzymy wszystkim naszym mieszkańcom.

Zielony.Ten najłagodniejszy z kolorów otacza nas wszędzie, uspokajając skołatane nerwy. Każdemu z nas zieleń kojarzy się z przyrodą, pięknem i spokojem. Elementy tej barwy wniesie do Tęczowego Osiedla budynek wielorodzinny F-5. Cytując słowa znanej piosenki, niech Państwu będzie „... Zielono mi i spokojnie...”. 

F-5


Książeczka o Tęczowym Osiedlu

ksiazka_TeczoweOsiedle

Tęcza jako symbol - czytaj więcej ...

 

przejdź do inwestycji w sprzedaży

^Do góry